Izvēloties savu karjeru, jūs, visticamāk, ņemsiet vērā šīs trīs faktoru kombinācijas: vai tā piedāvā pilnību dzīvē? Vai tā ir stimulējoša? Un vai tā nodrošina labu atalgojumu?

Šie 10 karjeras ceļi pozitīvi atbild uz visiem trim jautājumiem, īpaši attiecībā uz atalgojumu.

Patiesībā šie ir visaugstāk apmaksātie darbi pasaulē, kas tiek pieminēti šajā rakstā.

Tātad, ja jūs meklējat iedvesmu – neatkarīgi no tā, vai esat skolas pabeigšanas posmā vai domājat par karjeras maiņu, jūs esat atraduši pareizo vietu.

Bez turpmākām atkāpēm, iepazīsimies ar 10 vislabāk apmaksātajām profesijām visā pasaulē, kā arī ar nepieciešamajām prasībām, lai kļūtu par šo profesiju pārstāvjiem un, galu galā, ar to, cik daudz viņi nopelna.

Finanšu nozarē strādājošais

Aptuvenā alga: USD 195 000 (ASV) / 115 000 GBP (Lielbritānija)

Darbs finanšu nozarē var būt atšķirīgs atkarībā no darbinieka pieredzes un amata pakāpes.

Iesākumā karjera šajā jomā varētu sākties kā analītiķa vai palīga lomā, un pakāpeniski attīstīties, kļūstot par viceprezidentu vai vadītāju finanšu institūcijā. Finanšu nozares darbinieku pienākumi var ietvert tirgus analīzi, finanšu pārskatu sagatavošanu un finanšu modeļu izstrādi.

Lai kļūtu par finanšu nozares profesionāli, nepieciešamas lielas matemātikas prasmes un vismaz bakalaura grāds šajā jomā. Tomēr, lai virzītos uz augstākiem amatiem, piemēram, analītiķa amatu, var būt vēlams iegūt arī maģistra grādu.

Akadēmiķis universitātē

Aptuvenā alga: 202 000 USD (ASV) / 90 000 GBP (Lielbritānija)

Ja jums ir izcilas zināšanas kādā konkrētā mācību priekšmetā un jūs baudāt akadēmisko vidi, jūs varētu apvienot šos divus aspektus, kļūstot par universitātes profesoru.

Universitātes profesora darbs ir ļoti daudzveidīgs. Papildus studentu mācīšanai un semināru vadīšanai, jūs veiksiet arī pētījumus, piedalīsieties fakultātes projektos un pārstāvēsiet savu universitāti ārējos pasākumos un padomēs.

Lai kļūtu par profesoru, jums jāiegūst bakalaura un maģistra grāds, un lielākoties ir nepieciešams arī doktora grāds, lai gan ir arī tādi mācību virzieni, kurus var vadīt bez tā.

Gaisa kuģu inženieris

Aptuvenā alga: USD 125 000 (ASV) / 56 000 GBP (Lielbritānija)

Aviācijas un kosmosa inženieri specializējas gaisa kuģu, kosmosa kuģu un satelītu projektēšanā. Viņi veido prototipus, pārbauda tos un uzrauga projektu procesu, nodrošinot, ka tie atbilst inženiertehniskajiem standartiem.

Šī profesija prasa augstas zināšanas un tāpēc ir viena no labi atalgotākajām pasaulē.

Bakalaura grāds aviācijas un inženierzinātnēs var palīdzēt sasniegt peļņu nesošu karjeru, un bieži universitātes piedāvā piecus gadus ilgus kursus, lai gan nodrošinātu gan bakalaura, gan maģistra grādu iegūšanu.

Naftas inženieris

Aptuvenā alga: USD 168 000 (ASV) / 89 000 GBP (Lielbritānija)

Lielajā naftas rūpniecībā tiek ieguldīta ievērojama naudas summa, un naftas inženieriem ir būtiska loma šajā procesā.

Viņu galvenais uzdevums ir attīstīt naftas un gāzes ieguves tehnoloģijas, izmantojot dabas rezervātus. Lai to panāktu, viņiem jādodas uz dažādām urbumu vietām visā pasaulē un jāveic pētījumi.

Ir sagaidāms, ka naftas inženieri, līdzīgi kā citu inženieru jomas pārstāvji, izcili pārzinās matemātiku un zinātni. Lai gan ideālais ceļš būtu bakalaura grāds naftas inženierijā, ir iespējams iegūt arī izglītību mehānikā, civilajā vai ķīmiskajā inženierijā.

Zāļu speciālists (farmaceits)

Aptuvenā alga: USD 140 000 (ASV) / 51 000 GBP (Lielbritānija)

Farmaceita ikdiena ietver dažādus uzdevumus, sākot no receptes izsniegšanas līdz pacientu konsultēšanai par medikamentiem. Tā ir būtiska veselības aprūpes nozare, tāpēc nav pārsteigums, ka šī profesija ietilpst šajā augsto atalgojumu sarakstā.

Lai kļūtu par farmaceitu, nepieciešamas vairākas darbības. Sākumā ir jāiegūst doktora grāds un jāpabeidz apmācība, lai iegūtu atļauju praktizēt. Šajā profesijā ir arī dažādi karjeras ceļi, piemēram, strādājot aptiekā kā pārdevējs, pirms kļūstot par pilntiesīgu farmaceitu.

Gaisa transports, aviācijas piloti

Aptuvenā alga: 230 000 USD (ASV) / 125 000 GBP (Lielbritānija)

Šī ir vēl viena profesija, kurai pieprasījums nepārtraukti pieaug katru gadu.

Nav brīnums, ka aviokompāniju piloti ir vieni no visaugstāk apmaksātajiem profesionāļiem. Viņiem ir jāpabeidz intensīva apmācība, un viņiem ir jāatbilst stingrām fiziskām prasībām attiecībā uz redzes spēju, dzirdi, runu, augumu un svaru.

Lielākajai daļai reģionālo aviosabiedrību nav obligāti jābūt universitātes izglītībai, bet lielie uzņēmumi parasti to prasa. Tas var jums nodrošināt konkurētspējīgas priekšrocības. Tomēr, lai varētu pretendēt uz šo profesiju, jums jābūt vismaz 21 gadu vecumam un jāiegūst 1. klases medicīniskā atļauja kopā ar komercpilota licenci.

Vadītājs mārketinga nodaļā

Aptuvenā alga: USD 100 000 (ASV) / 56 000 GBP (Lielbritānija)

Mārketinga pārvaldnieka loma ir gan sarežģīta, gan daudzveidīga. Šī profesija ietver plašu uzdevumu klāstu un lielu atbildību. Tas ietver budžeta kontroli, darbinieku vadību, mārketinga kampaņu analīzi un jaunu produktu un pakalpojumu reklāmas stratēģiju izstrādi.

Harizmātiskiem mārketinga pārvaldniekiem ir iespēja gūt ievērojamus ienākumus, izmantojot savas spējas un talantu. Šīs profesijas pieprasījums prognozējami turpinās pieaugt katru gadu.

Lai sasniegtu panākumus šajā jomā, pieredze ir galvenais faktors. Lai gan bakalaura grāds mārketingā var būt noderīgs, tas nav absolūti nepieciešams. Attiecībā uz šo profesiju nav vienotas ceļvedis, kā tikt uz to.

Informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu vadītājs

Aptuvenā alga: USD 133 000 (ASV) / 59 000 GBP (Lielbritānija)

IT sistēmu vadītāji ir būtiska sastāvdaļa jebkurā biznesa jomā, tādējādi padarot viņus par ļoti pieprasītiem speciālistiem. Viņu galvenais uzdevums ir nodrošināt biroja tīklu aizsardzību pret hakeriem un ļaunprātīgu programmatūru, uzturēt programmatūru un aparatūru, veikt regulārus atjauninājumus un risināt visus tehniskos jautājumus, kas var rasties.

Šis ir ideāls karjeras ceļš tiem, kas ir ieinteresēti informācijas tehnoloģijās, ir lieliski problēmu risinātāji un labi pārzina komunikācijas prasmes. Šajā profesijā var strādāt dažādos veidos, bet, lai sāktu, nepieciešams bakalaura vai maģistra grāds informācijas tehnoloģiju jomā.

Uzņēmuma vadītājs (CEO)

Aptuvenā alga: 300 000 USD (ASV) / 172 000 GBP (Lielbritānija)

Vadītāju augstās algas ir pamatotas ar labu iemeslu. Viņu profesija prasa plašu prasmju spektru, sākot no vadības un komunikācijas līdz lēmumu pieņemšanai un biznesa vadības prasmēm. Lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmuma vadītāju, nepieciešama liela vadītājspēja.

Ja jūsu aicinājums ir strādāt augstā līmenī kā šajā amatos, jums jābūt gatavam veltīt daudz stundu darbam. Lai gan nav obligātu izglītības prasību, piemērots grāds vai kursi jūsu izvēlētajā jomā varētu būt noderīgs. Tomēr visbūtiskākais faktors ir pieredze un dabiskā vadītāja talanta.

Zobārsts

Aptuvenā alga: 210 000 USD (ASV) / 99 000 GBP (Lielbritānija)

Viens no visaugstāk apmaksātajiem profesijas amatiem ir zobārsta profesija, kas ir iekļauta pieciniekā. Pēdējo gadu laikā ir novērojams darba vietu pieaugums šajā nozarē.

Zobārsts sniedz konsultācijas par zobu higiēnu, diagnosticē un ārstē zobu problēmas, kā arī veic nelielas procedūras pēc nepieciešamības.

Pēc tam, kad esat kvalificējies zobārsts, jums ir iespēja specializēties noteiktās jomās. Tomēr, lai sāktu praksi, jums ir jāiegūst bakalaura grāds zobārstniecībā un jāpabeidz visi nepieciešamie praktiskie apmācības.

Ķirurgs

Aptuvenā alga: USD 490 000 (ASV) / 131 000 GBP (Lielbritānija)

Ķirurgi ir cienīti medicīnas speciālisti, kuriem ikdiena darbā ietver pirmsoperācijas diagnozes veikšanu, ķirurģisku procedūru veikšanu un pacientu pēcapstrādi. Šī profesija nav piemērota tiem, kuriem ir vāji nervi, jo tiek sagaidīts, ka jūs strādāsiet ilgas stundas, risināsiet dzīvības un nāves jautājumus un jums vienmēr būs jābūt gatavam darboties, jo jūs jebkurā brīdī varētu tikt izsaukts uz darbu.

Lai kļūtu par ķirurgu, nepieciešams ne tikai absolvēt augstskolu, lai iegūtu ārsta kvalifikāciju, bet arī daudzi gadi praktiskā darba un pieredzes iegūšanai šajā jomā.