Savas uzņēmējdarbības izveide ir fantastiska iespēja, jo tā var nodrošināt finansiālu neatkarību, ļaujot pilnībā iegrimt savā hobijā un būt savas dzīves saimniekam, atbrīvojoties no standarta darba laika ierobežojumiem. Statistikas dati liecina, ka gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs sapņo par savu biznesu nākotnē, taču realitātē šo soli uzņemas aptuveni katrs desmitais.

Viens no galvenajām šķēršļiem, kas iedrošinātu cilvēkus uzsākt savu biznesu, ir nepieciešamība pēc liela sākuma kapitāla. Tomēr ne visiem uzņēmējdarbības idejām nepieciešams liels finansiāls ieguldījums.

Šajā rakstā esam apkopojuši septiņas uzņēmējdarbības idejas, kuras var realizēt bez nepieciešamības pēc liela starta kapitāla!

Sniedziet sociālo tīklu konsultācijas

Ar sociālo tīklu, piemēram, Facebook un Instagram, popularitātes dramatisku pieaugumu, uzņēmumi tagad uzskata par būtiski svarīgu izmantot šīs platformas, lai piesaistītu potenciālos klientus. Tas ir radījis lielu pieprasījumu pēc mārketinga konsultantiem, kuri palīdz uzņēmumiem reklamēt un tirgot savus produktus un pakalpojumus sociālajos tīklos. Šis pieprasījums turpinās pieaugt, kamēr sociālie mediji saglabās savu nozīmi.

Šķiet, ka tas varētu būt viens no vienkāršākajiem biznesa modeļiem no šī saraksta, kas neprasa nekādus ieguldījumus, lai sāktu piedāvāt savus pakalpojumus. Vispirms jāiegūst visaptveroša informācija par sociālajiem tīkliem un to mārketingu, kas ir pieejama internetā.

Ja Tu esi sociālo tīklu eksperts, šis joms Tev varētu būt īpaši tuva sirdij. Svarīgi būt pastāvīgi informētam par jaunākajām mārketinga tendencēm sociālajos tīklos, un Tu varēsi ātri kļūt par sociālo mediju guru, uz kuru liels pieprasījums.

Sāciet savu tiešās piegāde (dropshipping) biznesu

Dropshipping ir viena no jaunākajām un aktuālākajām biznesa idejām pēdējā laikā – tas ir e-komercijas biznesa modelis, kurā nav nepieciešams pārvaldīt fiziskus produktus. Dropshipping nozīmē, ka trešā persona uzglabā un nosūta preces pircējam Tavā vārdā, tādējādi Tev nav jāiegulda kapitāls preču krājumos un noliktavu uzturēšanā. Tavā pārziņā ir tikai reklāma, klientu piesaiste un pasūtījumu apstrāde.

Dropshipping ir arī lieliska iespēja pārbaudīt savu biznesa ideju bez lielām finansiālām investīcijām – ja dropshipping bizness kļūst veiksmīgs, var sākt darboties patstāvīgi!

Kad domā par to, ko piedāvāt klientiem, izmantojot dropshipping, iespēju klāsts ir gandrīz neierobežots – vari sekot tendencēm un tirgot ļoti pieprasītas preces, bet arī specializēties nišās, piemēram, piedāvājot interesantas preces bērniem vai mājdzīvniekiem.

Sadarbība ar gan vietējiem, gan ārvalstu piegādātājiem ir iespējama – galvenais ir vienoties par abpusēji izdevīgu sadarbības modeli, noskaidrot visas tiesības, pienākumus un atalgojuma politiku!

Tā kā tiešsaistes tirdzniecība arvien pieaug, diemžēl pieaug arī negodprātīgu pārdevēju skaits, tādēļ, pirms sākat savu dropshipping biznesu, ieteicams veikt kontrolpērkumu. Pirms jebkādas sadarbības vienošanās, pasūtiet vēlamās preces paraugus, lai pārliecinātos, vai tiešām tiek saņemts gaidītais un vai tas atbilst jūsu klientu prasībām.

Sāciet savu freelance jeb pašnodarbinātā biznesu mārketingā

Es uzdrošinos teikt, ka mārketings ir būtisks elements veiksmīgam biznesam. Dzīvojot 21. gadsimtā, ir grūti iedomāties mārketingu bez tā digitālā aspekta. Tāpēc neatkarīgi no tā, kādu biznesa ceļu jūs izvēlaties, vai kādu ideju jūs cenšaties īstenot, mārketings ir tas, kas ļauj tai patiešām augt un attīstīties.

Bet tagad pie lietas – daudziem uzņēmumiem mārketingā trūkst nepieciešamās jaudas. Šie uzņēmumi joprojām darbojas, taču nepilnīgi izmanto savu potenciālu. Un tas ir lielisks iespējas brīdis jums – apgūt digitālo mārketingu vai kādu no tā sastāvdaļām (piemēram, Facebook reklāmas, SEO optimizācija, Google reklāmas u.c.) un piedāvāt savas zināšanas daudziem tūkstošiem uzņēmumu, kuriem jūs varat sniegt praktisku vērtību. Bet ne tikai kļūt par viena uzņēmuma darbinieku, bet gan kalpot vairākiem uzņēmumiem kā frīlanseris. Turklāt digitālā mārketingu apgūt nav tik sarežģīti – ir pieejami simtiem dažādu kursu, kur dažās desmitos stundu laikā (vismaz teorētiskā līmenī) var kļūt par īstu ekspertu.

Sāciet savu kūku vai citu gardumu gatavošanas biznesu

Reti kuram no mums ir izteiktas prasmes virtuvē. Tomēr tiem, kam patīk un izdodas gatavot, es ieteiktu pārvērst šo hobiju par peļnošu biznesu. Ražoto produkciju var izplatīt kafejnīcās, veikalos, piedāvāt korporatīvajos pasākumos vai bērnu ballītēs. Pieprasījums pēc individuāli gatavotām uzkodām ir diezgan liels – vienkārši jāatrod efektīvi veidi, kā šos klientus sasniegt! Vienkāršs piemērs tam ir Avenei saldējumi, kas no sākotnēji maza mājražotāja uzņēmuma 5 gadu laikā kļuva par miljonu apgrozošu lielu uzņēmumu.

Kļūt par mājražotāju nav tik sarežģīti. Jums vienkārši jāpasūta daži dokumenti, jāveic formālās procedūras ar attiecīgajām iestādēm, un tad varat sākt gatavot savus kulinārijas šedevrus pat savā virtuvē.

Izveidojiet savu pasākumu organizēšanas pakalpojumu biznesu

Pasākumu organizēšanas pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki – ja plānojat sākt šāda veida biznesu, tagad ir īstais laiks to darīt, jo šādu pakalpojumu sniedzēju skaits vēl nav pārāk liels, kas nozīmē, ka varat ieņemt līdera pozīcijas! Bērnu ballītes, kristības, dzimšanas dienas, korporatīvie pasākumi, Ziemassvētki, Līgo, kāzas un pat vienkārši piektdienas vakari – iemeslu svinībām ir neskaitāmi daudz, tāpēc pasākumu organizatoriem darbs nekad nebeigsies!

Tomēr jāņem vērā, ka šāda biznesa uzsākšana prasīs ne tikai lieliskas organizatoriskās prasmes, bet bieži arī citu speciālistu piesaisti, piemēram, dekoratora, kulināra, pasākuma vadītāja, muzikanta utt. Tāpēc ir lieliski, ja jums ir talanti vai zināšanas vairākās no šīm jomām, vai arī spējat piesaistīt draugus vai pazīšanas.

Viens no pasākumu organizēšanas biznesa priekšrocībām ir tā, ka izgatavotās dekorācijas var iznomāt citiem pasākumiem vai privātām vajadzībām, tādējādi vienu resursu var izmantot vairākkārtīgi, palielinot ienākumus.

Varbūt tagad ir laiks koncentrēties uz savu izaugsmi un sākt īstenot sapni par personīgo biznesu? Nav nepieciešams tūlīt pārvērst to par pamatnodarbošanos un kļūt par savu priekšnieku – ja joprojām esat šaubīgi, varat sākt ar to kā papildu nodarbi brīvajā laikā no pamatdarba.

Kad atradīsiet savu ideju, svarīgi ir izveidot kvalitatīvu un rūpīgi izstrādātu biznesa plānu. Pirms sākat realizēt ideju, apkopojiet potenciālos izdevumus un ienākumus, klientu bāzi un pārdošanas kanālus! Nepiekāpieties pirmajām grūtībām, kas būs neizbēgamas biznesa idejas attīstīšanas laikā!

Izveidojiet savu grāmatvedības kantori

Statistikas dati liecina, ka Latvijā apmēram 99% no visiem uzņēmumiem ir mazie uzņēmumi. Šiem mazajiem uzņēmumiem vienmēr ir vēlme samazināt izmaksas, tostarp, samazinot izdevumus par grāmatvedības pakalpojumiem. Tādēļ liela daļa mazo uzņēmumu īpašnieku izvēlas pasūtīt grāmatvedības pakalpojumus ārpakalpojumā, jo tas izrādās daudz izdevīgāk. Šādai pieprasījumam pēc ārpakalpojumu grāmatvežiem ir pastāvīgs un turpmāk sagaidāms pieaugums. Katra uzņēmuma apkalpošana ārpakalpojuma grāmatvedības jomā vidēji var pelnīt aptuveni 100 eiro mēnesī, un tas prasa tikai dažas stundas laika. Tādējādi grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumam ir lielas izredzes panākt veiksmīgus rezultātus.

Turklāt ne tikai grāmatveži var apgūt šo profesiju un darboties frīlancā, sniedzot pakalpojumus uzņēmumiem. To pašu var darīt gandrīz jebkura profesijas pārstāvis, iegūstot nepieciešamās prasmes un piedāvājot savus pakalpojumus tiem, kuriem tie ir nepieciešami, iespējams, pat vairāk nopelnot nekā strādājot par algoto darbu.

Pārdodiet savas prasmes un kļūstiet par tiešsaistes skolotāju

Neskatoties uz to, ka šobrīd ir pieejams plašs mobilo lietotņu klāsts, kas piedāvā valodu apguvi, daudzi cilvēki joprojām dod priekšroku privātām nodarbībām ar reālu pasniedzēju. Ja jums ir izcilas zināšanas kādā no 6500 pasaules valodām, jūs varat kļūt par valodas skolotāju.

Vēl labāk, ja jums jau ir pieredze pasniedzēja darbā – iekļaujiet informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem savā mājaslapā, pievienojiet apliecības un diplomus (ja jums ir tādi) un sāciet darbu! Ideāli, ja varat pievienot atsauksmes no savām iepriekšējām studentu pieredzēm.

Ja vēl neesat ieguvis pieredzi kā pasniedzējs, varat padomāt par to, kā padarīt savu mācību programmu īpašu. Piemēram, “iemācies angļu valodu, klausoties rokmūziku”, “kļūsti par selfiju fotogrāfijas ekspertu” u.c.