Papildu ienākumi vienmēr ir laba lieta. Ja esi ieinteresēts vai ieinteresēta par naudas pelnīšanu tiešsaistē, esi nonācis pareizajā vietā. Šajā rakstā ir apkopotas 17 idejas par naudas pelnīšanas veidiem internetā, un noteikti atradīsi kaut ko, kas atbilst tavām vēlmēm un iespējām!

Pērc un pārdod domēnu vārdus

Viena no vienkāršākajām metodēm, kā gūt ienākumus tiešsaistē, ir nodarboties ar domēnu tirdzniecību. Principā tas ir diezgan vienkārši – jāsaprot, kuri domēni varētu būt pieprasīti, un, ja tie ir pieejami, tos iegādājies. Tad šos domēnus varēsi pārdot uzņēmumiem, kas darbojas attiecīgajā nozarē, un iegūt ievērojamu peļņu.

Testē mājaslapas un lietotnes

Pirms mobilās lietotnes vai mājaslapas publiskošanas, tās tiek rūpīgi testētas, lai nodrošinātu, ka viss darbojas kā paredzēts. Lielākoties tavu galveno darbu neaizstās ar testēšanu, taču tas var kalpot kā papildu ienākumu avots.

Tulko vai rediģē tekstus internetā

Vai pārzini kādu svešvalodu? Lieliski! Šīs zināšanas piedāvā plašas iespējas iesaistīties tulkošanas un teksta rediģēšanas projektos. Pat ja vēl neesi apguvis šīs valodas, nav problēma – jaunas valodas mācīšanās ir pieejama pat no mājas, un šodien, tulkojot, nav obligāti nepieciešamas augstākā līmeņa svešvalodas prasmes.

Sniedz digitālā mārketinga pakalpojumus

Neskatoties uz visu, digitālais mārketings pašlaik ir augstākajā punktā un praktiski nepieciešams ikvienam uzņēmumam. Tādēļ pastāv liels pieprasījums pēc digitālā mārketinga pakalpojumiem, sākot no SEO stratēģijas izstrādes līdz aizraujoša satura radīšanai sociālajos tīklos, piemēram, Facebook un Instagram. Un labā ziņa ir tāda, ka digitālā mārketinga jomā ir pieejami daudzi un dažādi virzieni, tāpēc noteikti varēsi atrast piemērotu arī sev.

Veido YouTube video saturu

Jaunas satura platformas nāk un iet, taču YouTube ir palicis pastāvīgi aktuāls un pieprasīts jau daudzus gadus, šajā februārī svinot savu pilngadību – 18 gadus. Izveidojot video saturu šajā platformā, ir iespējams pelnīt naudu no reklāmām un sponsorētajiem video, kā arī izmantojot YouTube monetizācijas iespējas. Sāc ar aizraujošu un augstas kvalitātes saturu, piesaisti auditoriju, un viss notiks!

Aizpildi aptaujas tiešsaistē

Ir daudzas platformas, piemēram, AttaPoll aptauju platforma, kas piedāvā atlīdzību par tiešsaistes aptauju aizpildīšanu, un tādējādi palīdz uzņēmumiem, medijiem un citiem klientiem iegūt informāciju par cilvēku paradumiem un viedokļiem. Tā ir iespēja saņemt atlīdzību par laiku, ko velti sevis izteikšanai un dalībai aptaujās. Dažreiz šādās platformās tiek piedāvāta iespēja arī testēt jaunus produktus vai piedalīties klātienes diskusijās.

Sāc savu Affiliate mārketinga praksi

Iestājoties kāda uzņēmuma Affiliate mārketinga programmā, Tev būs pieejama īpaša saite, kuru vari izmantot, lai dalītos savā blogā, sociālo tīklu kontos vai citur. Katru reizi, kad kāds veic pirkumu, izmantojot Tavu saiti, Tu pelnīsi komisijas maksu.

Raksti un monetizē savu blogu

Izveidojot savu blogu, Tu vari kopīgot aizraujošu un saturiski vērtīgu informāciju, piesaistot gan lasītājus, gan potenciālos klientus. Varbūt Tu jautā, kā no tā pelnīt naudu? Tas ir pavisam vienkārši – Tu vari ievietot reklāmas savā blogā un piedāvāt iespēju ievietot tajā sponsorētus rakstus. Protams, lai nodarbotos ar šiem un citiem darbiem, kurā jāveido teksts, nepieciešams lielisks valodas izjūtas līmenis un zināšanas par interpunkciju, ortogrāfiju un gramatiku, taču galvenais prasības punkts ir spēja rakstīt aizraujoši par interesantām tēmām.

Pārdod fotogrāfijas internetā

Vai Tu pārzini mākslu radīt lieliskas fotogrāfijas? Ja jā, tad ir daudzas iespējas nopelnīt, pārdodot tās. Viena no variantiem ir piedalīties foto banku programmās. Tomēr, lai arī sludinājumu portālos ir iespējams atrast piedāvājumus, kur Tev tiek lūgts fotografēt dažādus priekšmetus un objektus, lai tos pēc tam pārdotu.

Sniedz pakalpojumus internetā

Šajā sfērā ir plašas iespējas – Tev tikai jāsaprot, kāds ir Tavs galvenais prasmes virziens. Tas var būt grāmatvedība, kopīgrāmata rakstīšana, grafiskais dizains, animācija, audio ierakstīšana un apstrāde, fotogrāfiju rediģēšana, mājaslapu un lietotņu izveide, tulkošana, juridiskie pakalpojumi un daudzi citi pakalpojumi, kas ir nepieciešami citiem cilvēkiem. Šis pakalpojumu klāsts ir neiedomājami plašs.

Pārdod “second hand” preces vai paštaisītas lietas

Ir iespējams pārdot lietas, kas ietver plašu klāstu, sākot no nevajadzīgām mantām līdz paštaisītiem izstrādājumiem. Lietotas un nevajadzīgas lietas varētu tikt piedāvātas sludinājumu platformās, piemēram, SS.lv vai Facebook Marketplace, bet paštaisītās preces varētu atrast savu vietu platformās kā Etsy, kur lietotāji specializējas paštaisīto izstrādājumu pārdošanā.

Lai gan šīs iespējas var būt pievilcīgas, ir svarīgi pirms preču pārdošanas novērtēt to kvalitāti un potenciālo noderību potenciālajiem pircējiem.

Pelniet ar Google Adsense reklāmas tīklā

Google ir viens no pasaules lielākajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem. Ja Jums ir sava mājas lapa (kā izveidot skat. iepriekš), vismaz 20 izvietoti raksti un 100 apmeklētāji dienā, piesakieties Adsense. Google partneru programmas ietvaros katram mājas lapas īpašniekam ir iespēja izvietot savā tīmekļa vietnē Adsense reklāmas kodus. Katram lietotājam tiks rādītas atšķirīgas reklāmas, balstoties uz to iepriekš veiktajām darbībām. Piemēram, ja tika meklētas sporta preces vai kur dabūt kredītu, tad reklāmās būs fitnesa klubi, trenažieri un aizdevēju piedāvājumi. Latvijā Adsense reklāmas ir redzamas gan lielās (Delfi, Tvnet, Diena), gan mazās mājas lapās. Lai šī programma Latvijā ļautu gūt vērā ņemamus ienākumus, nevis tikai naudu vienām pusdienām, ir vajadzīga liela apmeklētāju plūsma.

Uzsāciet DropShipping biznesu

DropShipping ir angļu valodas termins, ko nevar precīzi pārtulkot, bet viegli var izskaidrot. Tas ir veids, kā pārdot preces, darbojoties kā vidutājs vai starpnieks starp ražotāju (pārdevēju) un pircēju. Praksē tas izpaužas šādi: a) Jūs izvietojat preču katalogu savā mājas lapā, b) pircējs veic pasūtījumu, c) prece tiek piegādāta tieši no pārdevēja noliktavas pircējam. Jūs iegūstat starpību starp pārdošanas cenu un Jūsu veikalā norādīto cenu.

Izveidojiet veikalu internetā

Internetveikala izstrāde ir viens no ejošākajiem Latvijas web izstrādātāju pakalpojumiem. Pakalpojums izmaksā vairākus simtus, bet biežāk vairākus tūkstošus eiro. Labā ziņa – to var izdarīt arī lētāk. Jūs varat izveidot savu internetveikalu kādā no lielākajām ekomercijas platformām – Amazon, Ebay vai Shopify. Visi šie trīs varianti ir labs sākums. Ebay gan vairāk koncentrējas uz izsolēm, bet kopumā katram ir savi plusi un mīnusi. Ja jāizvēlas tikai viens variants no trīs pasaules vadošajām e-komercijas platformām, iespējams, labāk ir izvēlēties Amazon, kas ir pasaules līderi. Šim uzņēmumam nauda internetā ir vairāk kā vajag. Pavisam nesen Amazon tirgus vērtība pārsniedza 1 triljonu dolāru, bet viss sākās ar grāmatu tirgošanu garāžā.

Uzrakstiet un pārdodiet savu e-grāmatu

Līdzīgi kā ar blogu, varat veltīt savu enerģiju un centību, lai izveidotu e-grāmatu par kādu interesantu tēmu. Vienreiz uzrakstīta e-grāmata var nest jums pasīvos ienākumus vairākus gadus.

Iespējams, ka gatavo darbu varat pārdot, izmantojot tīmekļa platformas (piemēram, Amazon), vai arī sadarbojoties ar citiem partneriem, kuriem jūs maksāsiet komisijas maksu par pārdotajām grāmatām.

Ja jums šķiet, ka jums trūkst labu rakstīšanas prasmju, neuztraucieties – vienmēr ir iespējams piesaistīt valodas speciālistu, kurš palīdzēs jums uzlabot grāmatas tekstu. Svarīgākais ir sākt darbu un pielietot savas zināšanas!