Jūs varat nopelnīt naudu, spēlējot videospēles, bet tas nepavisam nav viegli. Šajā rakstā atradīsiet dažas iespējas un padomus, kā sākt.

Mūsdienu pasaulē noteikti ir iespējams nopelnīt naudu, spēlējot videospēles. Bet patiesība ir tāda, ka to darīt ir smags darbs.

Daudzi, kas iet šo ceļu, dažu gadu (vai mēnešu) laikā padosies, jo darba aspekts nogalina videospēļu spēlēšanas prieku. Un tas ir riskanti pārpildītā tirgus dēļ. Katram veiksmes stāstam pretī ir simtiem citu, kas mēģināja un cieta neveiksmi.

Spēlēļu spēlēsana kā galvenais ienākumu avots, nav kaut kas tāds, ko mēs iesakām, ja vien neesat jauns, vientuļš un gatavs uzņemties saistības vairākus gadus, zinot, ka tas viss var būt velti. Bet tas nav neiespējami!

Šeit ir norādīti vairāki iespējamie veidi, kā sākt pelnīt naudu, spēlējot videospēles, un ar tiem saistītie izaicinājumi.

Pelniet naudu strīmojot jeb straumējot spēles

Ikviens var straumēt savu spēli reāllaikā, lai to varētu redzēt no jebkuras vietas pasaulē. Izmantojot šo ceļu, jūsu mērķis būs izveidot lielu auditoriju (kuru varēsiet monetizēt ar reklāmām) vai lojālu auditoriju (lai gūtu peļņu ar ziedojumiem un abonementiem). Lielākā straumēšanas platforma ir Twitch, taču iespējas ir arī YouTube.

Kāpēc ir grūti nopelnīt naudu, straumējot spēles?

Tiešraides straumes auditorijas izveidošanai nepieciešams ilgs laiks. Jūs varat neiegūt 10 vienlaicīgus skatītāju skaitu vairākus mēnešus, un jūs varat nesaņemt 100 skatītājus reizē pat gada laikā. Realitāte ir tāda, ka lielākā daļa straumētāju nekad nesasniedz šo punktu, un, lai nopelnītu iztiku, straumējot videospēles, jums būs nepieciešami tūkstošiem pastāvīgu skatītāju.

Straumēšanas nozare ir pārsātināta. Kāpēc kādam vajadzētu jūs skatīties, ja ir daudz citu populāru straumju, ko skatīties? Tā ir sarežģītā daļa. Izceliet sevi ar savu humoru vai personību, būdams pasaules klases spēlētājs vai spēlējot spēles, kuras nespēlē neviens cits.

Darba sākšana ar straumēšanu

Par laimi, barjera ienākšanai straumēšanai ir salīdzinoši zema. Viss, kas jums nepieciešams, ir pienācīgs dators, dažas spēles, kuras skatītāji vēlas skatīties, jautra personība un straumēšanas programmatūra. Pārliecinieties, vai jūsu interneta augšupielādes ātrums ir pietiekami ātrs, lai apstrādātu straumi, kā arī pietiekami jaudīgs dators, lai varētu spēlēt visas spēles.

Izmēģiniet savus spēkus spēļu žurnālistikā

Vai Jums patīk rakstīt? Pievienojieties esošai vietnei vai izveidojiet savu un sāciet rakstīt ziņas, apskatus un intervijas konkrētai spēlei, žanram vai nozarei. Ja rakstāt esošai vietnei, kā ārštata darbinieks varat saņemt samaksu par katru rakstu. Ja veidojat savu vietni, varat gūt peļņu no datplūsmas, izmantojot reklāmas, Patreon abonementus vai līdzīgus pakalpojumus.

Kāpēc ir grūti pelnīt naudu, rakstot par videospēlēm?

Tāpat kā lielākajā daļā žurnālistikas veidu, arī spēļu žurnālistikā ir liela konkurence. Daudzi cilvēki vēlas rakstīt par spēlēm, lai nopelnītu iztikai! Ja rakstāt esošai vietnei, jums, visticamāk, būs jāstrādā gandrīz par neko, kamēr izveidosiet portfolio un pierādīsit savas prasmes. Izveidojot savu vietni, būs vajadzīgi gadi, lai izveidotu auditoriju, no kuras varēsiet nopelnīt pietiekami daudz, lai dzīvotu tikai no šiem ienākumiem.

Žurnālistika var būt nogurdinoša. Lai rakstītu ziņas, jums visu diennakti ir jāizmanto visa veida avoti, lai iegūtu informāciju pirms citiem. Pārskati un intervijas prasa daudz laika, lai tos pareizi uzrakstītu. Un vispār, rakstīšana katru dienu var būt milzīga garīgās enerģijas atdeve.

Darba sākšana datorspēļu žurnālistikā

Meklējiet atvērtas pozīcijas vidēja lieluma spēļu vietnēs. Pagaidām aizmirstiet par tādām lielākajām spēļu vietnēm kā IGN un ignorējiet jaunuzņēmumus, kuriem nav lasītāju. Pārliecinieties, ka jums ir daži rakstu paraugi. Nosūtiet savu pieteikumu (iekļaujot rakstīšanas paraugus) uz daudzām vietām un ceriet uz labāko. Ja jums nav nekāda iepriekšēja darba, ko nodrošināt, vispirms apsveriet iespēju brīvprātīgi rakstīt mazākās vietnēs.

Mēs neiesakām izveidot savu spēļu žurnālistikas vietni, kamēr jums nav vairāku gadu pieredzes, rakstot jau izveidotai vietnei. Rakstīt dienu no dienas ir pietiekami grūti. Papildus tam pārvaldīt savu blogu? Tas ir ļoti augsts piepūles līmenis, kas var viegli izraisīt izdegšanu.

Izveidojiet videospēļu ceļvežus un apmācības

Daudziem spēļu jaunpienācējiem patīk lasīt ceļvežus, jo īpaši daudzspēlētāju spēlēm pret spēlētāju (PvP). Tādējādi pastāv tirgus, lai nopelnītu naudu, sniedzot noderīgu informāciju, ko šie cilvēki vēlas uzzināt.

Varat izmantot vairākus veidus, piemēram, izveidojot vietni spēļu ceļvežiem rakstu formātā, augšupielādējot video ceļvežus pakalpojumā YouTube vai publicējot ceļvežus kā e-grāmatas. Pirmie divi bieži tiek monetizēti ar reklāmām un/vai ziedojumiem, savukārt e-grāmatu maršruts gūst ieņēmumus no grāmatu pārdošanas.

Kāpēc ir grūti nopelnīt, veidojot spēļu ceļvežus?

Ikviens var uzrakstīt ceļvedi. Lai ar to nopelnītu jebkāda veida naudu, jums ir jāizveido populāru spēļu ceļveži, taču, jo populārāka spēle, jo lielāka būs konkurence. Lai izceltu savus ceļvežus, jums būs jāsniedz plašāks ieskats, nekā citi var sniegt, kas nozīmē, ka jāiegulda daudz laika un jākļūst par ekspertu.

Turklāt jums būs nepieciešamas spēcīgas rakstīšanas prasmes. Ceļvežiem jābūt gariem un visaptverošiem un tajā pašā laikā arī izklaidējošiem un saprotamiem. Formatēšanas prasmes ir obligātas neatkarīgi no tā, vai publicējat e-grāmatas vai rakstāt blogam.

Kā piemēru var minēt, ka GameFAQs “Bounty Program” jūs apbalvo ar naudu par to, ka esat pirmais, kurš uzrakstījis visaptverošu ceļvedi par kādu konkrētu Virsrakstu. Lielākā daļa šo ceļvežu maksā vismaz 200 USD, kas izklausās lieliski. Bet, ja ņemat vērā laiku, kas jums būs jāpavada, lai apgūtu spēli un izskaidrotu katru mazāko tās aspektu, jūs nopelnīsit krietni zem minimālās algas stundā.

Darba sākšana ar videospēļu ceļvežiem

Atrodiet populāru spēli, noskaidrojiet, ar ko spēlētājiem ir problēmas, atrodiet šo problēmu risinājumus un pēc tam iemāciet citiem tos pārvarēt pašiem.

Masveida vairāku spēlētāju tiešsaistes lomu spēlēs (MMORPG) tēmējiet uz naudas iegūšanas ceļvežiem,līmeņu celšanas ceļvežiem un reidu ceļvežiem. PvP spēlēm, piemēram, Overwatch vai Valorant, skatiet spēlētāju uzbūves ceļvežus un mehānikas rokasgrāmatas. Un viena spēlētāja spēlēs jūs, iespējams, gūsiet vislielākos panākumus, izmantojot mērķtiecīgus ceļvežus par tādām tēmām kā noteikta sasnieguma vai trofejas iegūšana. Ceļveži “Pirmie soļi” ir populāri, taču tajos ir liela konkurence.