Iepriekš pelnīt naudu ar YouTube bija daudz vienkāršāk – augšupielādēt izcilu saturu, iegūt miljoniem skatījumu un nopelnīt daļu no reklāmas ieņēmumiem. Tagad satura veidotājiem ir pieejami daudzi veidi, kā gūt peļņu no sava satura. Papildus reklāmai var nopelnīt arī no liela zīmola sponsorēšanas, fanu finansējuma vai atribūtu pārdošanas.

Kā ievietot Google reklāmas savos Youtube video materiālos

Lai sāktu pelnīt naudu YouTube, pirmais solis ir pievienoties YouTube partneru programmai. Kļūstot par partneri, satura veidotājiem tiek nodrošināta piekļuve īpašiem rīkiem, piemēram, iespēja gūt ienākumus no savām videoierakstiem, izmantojot Google Adsense. Lai kvalificētos šai programmai, satura veidotājiem ir jābūt vismaz 1000 abonentiem un jāsasniedz 4000 stundu skatīšanās laiks iepriekšējo 12 mēnešu laikā.

Katru reizi, kad augšupielādējat video uz YouTube platformas, ir iespējams nopelnīt naudu, pat lielas summas. Svarīgi atcerēties, ka YouTube ir Google īpašums – lielākais tiešsaistes reklāmas spēlētājs.

YouTube nepietiek tikai ar video skatīšanos. Nauda tiek nopelnīta tikai tad, ja skatītājs nospiež kādu no reklāmām, kas tiek parādītas pirms video atskaņošanas vai laikā, kad video tiek atskaņots.

Kas būtu jāpiedāvā jūsu YouTube kanālā

YouTube superzvaigžņu kontos ir pieejami simtiem, ja ne tūkstošiem video. Jo vairāk video jūsu kanālā, jo lielāks būs skatījumu, klikšķu un ienākumu skaits. Šī ir ļoti vienkārša formula, ko izmanto visi YouTube milži, un ko varat izmantot arī jūs.

Par piemēru var minēt cilvēkus no Smoosh, kuri sāka veidot video, imitējot dažādus personāžus no multfilmām un videospēlēm, un tagad viņiem pieder 19 YouTube kanāli, kurus apmeklē vairāk kā 22 miljoni abonentu. Viņi ir miljonāri!

Vēl viens piemērs ir Michelle Phan, kura ir savākusi 8 miljonus abonentus, un viņas 385 augšupielādētie video ir kopā saņēmuši 1,1 miljardu skatījumu. Viņa savos video demonstrē dažādas grima tehnikas, un pateicoties YouTube, viņai tika piedāvāts izveidot savu grima produktu līniju.

Tyler Oakley bija sestais augstāk apmaksātais YouTuberis 2016. gadā, nopelnot vairāk nekā 6 miljonus dolāru. Viņa kanālā tiek apspriestas tēmas, piemēram, popkultūra, garīgā veselība u.c.

Iespējams, esat pamanījuši, ka visi labāk apmaksātie YouTube personāži darbojas dažādās tirgus nišās. Tas nozīmē, ka arī jums ir liela iespēja pārvērst savas intereses vai hobijus par pelnošu YouTube kanālu. Vēl viena svarīga lieta – visi YouTube zvaigznes iegulda daudz laika, veidojot savus video.

Abonementi no faniem YouTube kontā

Cits populārs veids, kā pelnīt naudu no savas kanāla, ir abonementi no faniem. Sekotāji regulāri maksā abonementus par papildu saturu, piemēram, emocijzīmēm, īpašiem videoklipiem, tiešraides čatiem un citiem bonussaturiem. YouTube partneri, kuri ir sasnieguši 1000 abonentus, var aktivizēt šo monetizācijas funkciju savos kontos. Trešās puses platformas, piemēram, Patreon, arī palīdz videoklipu veidotājiem pelnīt no sava faniem, piedāvājot ikmēneša abonementus. Labākie videoklipu veidotāji no faniem saņem līdz pat 40 000 ASV dolāru mēnesī.

Kā nopelnīt miljonu skatījumu savam YouTube video

Iegūt miljonu skatījumu var būt grūti, bet tas ir iespējams. Jūsu video ir jākļūst populāram sociālajos medijos vai jākļūst vīruļa efektam. Lai to panāktu, video jābūt pārsteigumam, izklaidei vai jāsniedz ļoti svarīga un noderīga informācija. Tāpēc svarīgi ir publicēt katru video sociālajos tīklos un citos kanālos. Nedaudz veiksmes arī nāks par labu!